Tijekom mjeseca ožujka JU „More i krš“ nastavila je realizaciju edukativnih predavanja po školama. Realizirano je ukupno devet predavanja, koja su se odvijala tijekom sedam različitih datuma (04., 05., 14., 20., 21., 27. i 28. ožujka). Edukaciji je sudjelovalo 189 učenika i 6 profesora iz 6 škola (OŠ Stjepana Radić, Tijarica; OŠ Trilj, Trilj; V. gimnazija “Vladimir Nazor”, Split; OŠ Ivana Mažuranića, Obrovac Sinjski; OŠ Lučac, Split i OŠ Majstor Radovan, Trogir).
Teme predavanja ovisile se o iskazanom interesu pojedine škole. Po jedna škola odabrala je teme vezane za zaštićena područja i Natura 2000 područja SDŽ te obilježavanje Svjetskog dana voda i zaštićena vodena područja JU. Treća, najzanimljivija i najtraženija tema bila je vezana za problematiku invazivnih biljnih i životinjskih vrsta koje izazivaju zabrinutost u Republici Hrvatskoj odabrale su četiri škole u kojima je provedeno ukupno 7 predavanja.
Edukacije su bile prilagođene uzrastu učenika, obuhvaćajući niže i više razrede osnovnih škola te srednjoškolce, koji su aktivno sudjelovali u raspravama.
Cilj edukacija je potaknuti razmišljanje i proširiti znanje koje će mladima pomoći u njihovom daljnjem obrazovanju i razvoju.
Učenicima i profesorima svih škola su podijeljeni edukativni materijali ovisno o odabiru teme i uzrastu učenika (knjige, brošure, slikovnice, slagalice i plakati).
Zahvaljujemo svim školama, profesorima i učenicima na suradnji!
Nastavljamo s podizanjem svijesti o očuvanju prirode.

Učenici viših razreda OŠ Tijarica iz Tijarice(Zaštićena i NATURA 2000 područja SDŽ)


Učenici 2a i 3b razreda OŠ Trilj iz Trilja (Invazivne vrste)


Učenici 6 razreda OŠ Ivan Mažuranić iz Obrovca Sinjskog i 1.c V. gimnazije “Vladimir Nazor”, Split (Invazivne vrste)


Učenici 5.r OŠ Lučac iz Splita (Svjetski dan voda/ Zaštićene vode) i šestog r OŠ Majstor Radovan iz Trogira (Invazivne vrste)